Kısa tüylü Aiman Pointer'i ile ilk karşılaşmam 1990 senesinde oldu. Beraberce avlanarak birkaç sene geçirdiğim ve bana ırkını sevdiren, Brin isminde mükemmel bir av köpeğiydi. 2003'e kadar imkansızlıklar nedeniyle köpek yetiştirememiştim ama o sene nihayet Kod-King'e sahip oldum.

Bir sene sonra da iyi arkadaşım Vasiljevic Velibor Kec'den bugün artık çiftliğimin temel taşı olan Fila ismindeki dişiyi hediye olarak aldım. Her iki köpeğimin başarıları beni kısa tüylü Alman Pointer cinsi yetiştirme merakına sevketti. 2008 yılında köpek yetiştirme çiftliğimin kaydını yaptırdım, "Of Rajkovic Djuro" FCI 4756.

O zamandan beri hem güzellik hem de av yarışmalarında iyi sonuçlar elde ediyoruz. Ama asıl gururumuz, bu başarıları sınırlı sayıda ancak doğru köpekleri seçip, onlarla çalışarak göstermemiz. Çiftliğimizde sene bazında 4 ila 5 köpek yetiştirilir ve 1 ila 2 yavrulama olur. Çiftliğimizin amacı, özellikle sağlıklı, üstün avlanma yeteneklerine sahip, iyi huylu köpekler yetiştirip güzelliklerini ve mükemmel hizmet yeteneklerini birleştirmektir.
Bu işteki becerimizin teyidi, köpeklerimizin dünyanın dört bir yanında en iyi sonuçları kazanıyor olmasıdır.

Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, ümit ederiz köpeklerimizle çalışırken aldığımı zevki siz de alırsınız.

© Copyright 2012-2014. "OF RAJKOVC DJURO" | Tüm Hakları Saklıdır. Tarafından tasarlandı: www.MS-Dizajn.net